czwartek, 2 kwietnia 2015

Adobe Ligtroom 5 + spolszczenie (POBIERZ ZA DARMO)

W poprzednich postach dość namiętnie nawiązuje do narzędzia jakim jest Adobe Lightroom. O zaletach jakie posiada mogłabym pisać bez końca. Naprawdę pokochałam ten program i ciężko jest mi sobie wyobrazić publikowanie zdjęć bez minimalnej obróbki w nim.
Ale nie każdy ma dostęp do tego cuda, dlatego z tej okazji postanowiłam wyjść naprzeciw tym, którzy jeszcze nie mieli szansy go zainstalować na swoim komputerze i pokazać jak to zrobić w dość sprytny sposób :)

Przede wszystkim ważną kwestią jest licencja jaką jest objęty Adobe Lightroom. Za korzystanie z programu możemy jednorazowo zapłacić kwotę około 300zł, albo przez 30 dni używać wersji trial. Można też obejść ten sposób ;) Ale jeśli jednak wolicie używać LR w 100% legalnie, to możecie wypróbować triala, nie korzystałam, ale obstawiam, że twórcy go zbytnio nie ograniczyli do kilku podstawowych funkcji, bo przecież wszystkie są podstawowe ;)

Instalacja Adobe Lightroom 5.4

1. Pobieramy Adobe Ligtroom w tym miejscu zupełnie za darmo (mój dysk Google), następnie rozpakowujemy paczkę (.rar) w miejscu, do którego mamy łatwy dostęp.
2.  Instalujemy program klikając na "setup64", włączy się instalator, akceptujemy warunki korzystania z programu, wybieramy gdzie i jak chcemy zainstalować LR. Jeżeli wybieramy 30 dniową wersję trial, to na tym kończymy i czekamy aż instalator przeprowadzi swoją pracę, a później szczęśliwie korzystamy z nowego nabytku :) Jeśli jednak zaznaczamy opcję "I have a serial number and want to license Lightroom"...
3. Otwieramy plik tekstowy o nazwie "instruction + license key", dokładnie czytamy treść, robimy co sugeruje autor tekstu i volia!

W paczce z programem wrzuciłam screeny, które mam nadzieję, pomogą Wam w instalacji programu.

Instalacja spolszczenia do Adobe Ligtroom 5.4

1. Klikamy na "spolszczenie Adobe Lightroom 5", cały czas klikamy "dalej", wybieramy katalog, w którym wcześniej zainstalowaliśmy Adobe Lightroom (to ważne, inaczej wyskoczy nam błąd i informacja, że katalog, który jest ustawiony domyślnie nie istnieje), instalujemy. Tu nie ma większej filozofii, ale na wszeli wypadek również wrzuciłam screeny - krok po kroku - jak zainstalować spolszczenie.
2. Otwieramy LR, w górnym menu wybieramy zakładkę "edit", następnie "preferences". Wyskakuje nam okienko, ważne jest, żebyśmy byli w zakładce "general". Na samej górze, obok "languages" rozwijamy listę i wybieramy "automatic". Zatwierdzamy, wyłączamy program i włączamy raz jeszcze. Działa? ;)

Zdaje się, że w 30-dniowej, darmowej wersji nie ma możliwości spolszczenia menu.


Korzystajcie mądrze! ;) i w razie problemów służę pomocą :) No i dajcie koniecznie znać w komentarzu czy wszystko jest w porządku, żebym wiedziała czy ten wpis jest choć trochę pomocny, poza tym inni też chętnie dowiedzą się czy nie oszukuje ;)

Również może Ci się spodobać...

0 komentarze:

Prześlij komentarz